top of page
  • prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro

Psychiatra kliniczny, psychoterapeuta, superwizor psychoterapii i terapii rodzin, kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.  Przewodniczący Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w kadencji 2013 - 2016.  Od 1984 roku Członek Korespondent Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Członek Advisory Board pisma Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes. Członek Rady Naukowej pisma „Psychiatria. Medycyna Praktyczna” oraz Rady Programowej pisma „Psychoterapia”. Zainteresowania naukowe: postpsychiatria, konstrukcjonistyczna terapii rodzin par.

Autor, współautor lub redaktor książek i projektów: Pacjent w swojej rodzinie (1997), Systemowe rozumienie rodziny (1999, redakcja), Terapia rodzina - perspektywa feministyczna (2004, współredakcja), Możesz Pomóc (III wyd., 2005, współautor),Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii (współautor wraz z Szymonem Chrząstowskim, 2011), Konteksty psychiatrii (2014, redakcja). Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham (2016)

  • mgr Monika Bergiel-Klon

Doświadczenie zawodowe w zakresie psychoterapii i neuropsychologii zdobywałam w Klinice Psychiatrii w Lublinie, Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy, Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic MSWiA w Białymstoku, Poradni Zdrowia Psychicznego w Białymstoku. Umiejętności z zakresu diagnozy i rehabilitacji neuropsychologicznej zdobywałam w Domach Pomocy Społecznej w Lublinie, Oddziale Dziennym Psychogeriatrii oraz w Zespole Leczenia Środowiskowego Podlaskiego Centrum Psychogeriatrii w Białymstoku. Poza praktyką zawodową zajmuję się również działalnością naukową w zakresie Psychogeriatrii, Psychiatrii Środowiskowej oraz Psychopatologii. Brałam również udział w trzech międzynarodowych projektach klinicznych dotyczących Choroby Alzheimera. 

  • mgr Agnieszka Brejwo

psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych, prezes Fundacji na rzecz wspierania zdrowia psychicznego Soteria. Współorganizatorka konferencji „IV Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne”. Absolwentka wydziału psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Obecnie studiuje filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w pracy terapeutycznej indywidualnej i grupowej z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności i kryzysów w życiu, z problemami emocjonalnymi oraz doświadczeniami psychozy. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii, Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego, Ośrodku leczenia uzależnień dla nastolatków i młodych dorosłych oraz Domu dla seniora.

  • dr hab. Paweł Bytniewski

Paweł Bytniewski jest absolwentem UMCS w Lublinie. Jest adiunktem (dr hab.) w Zakładzie Antropologii Kulturowej na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Główne jego naukowe zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień filozofii kultury, epistemologii nauk humanistycznych i socjologii wiedzy. Od 1979 roku opublikował ponad 50 artykułów naukowych. Jest autorem dwóch książek: Genealogia dyskursu. Problemy niehermeneutycznej koncepcji rozumienia (2000) i Dyskursy wiedzy. Michela Foucaulta archeologie nauk humanistycznych (2013). Jest członkiem rady redakcyjnej czasopisma "Colloquia Communia" oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Prowadzi wykłady i ćwiczenia na macierzystej Uczelni.

  • dr Rafał Czekaj

Absolwent europeistycznych studiów filozoficzno-historycznych (2004) i filozofii (2005). Od 2011 roku adiunkt w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii UMCS. Laureat I Nagrody im. Stefana Morawskiego przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Estetyczne za najlepszą w danym roku pracę z dziedziny estetyki (2011). Autor książki Krytyczna teoria sztuki Theodora W. Adorna (2013). Zainteresowania badawcze: estetyka filozoficzna i społeczne konteksty praktyk artystycznych.

  • prof. dr hab. n. med. Andrzej Czernikiewicz

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Czernikiewicz jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, Wydział Lekarski, rok ukończenia – 1979. Również na tej uczelni uzyskał stopnie doktora nauk medycznych (1989 r.) i doktora habilitowanego (1999 r.). Tytuł profesorski otrzymał w 2007 r. Był kierownikiem Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (lata 2000-2008) i Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (lata 2008-2014). W Zakładzie Logopedii UMCS w Lublinie zatrudniony, z dwuletnią przerwą, od 1992 r. Jest również wykładowcą psychiatrii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest Przewodniczącym komitetów naukowych Lubelskich Spotkań Naukowych i Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych. Zorganizował, jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego, 44. Zjazd Naukowy Psychiatrów Polskich (Lublin 2013 r.). Należy do Rady Programowej OSF-P.

 

Autor i współautor 189 prac naukowych o łącznym współczynniku wpływu (Impact Factor) 27, 432, w tym 4 książek i czterech rozdziałów w książkach. Główne zainteresowania naukowe: zaburzenia językowe w schizofrenii, neurobrazowanie w schizofrenii, standardy terapii zaburzeń psychicznych, psychiatria w filmie fabularnym.

 

Miłośnik filmów o psychiatrii i psychoterapii,  kibic CF Barcelona. Mąż Ewy (psycholog – psychoterapeuta) ojciec i dziadek (Jasio – kończy 6 miesięcy).

  • dr hab. Andrzej Kapusta

Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej WFiS UMCS w Lublinie. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, doktorat z filozofii na UMCS (1999). Habilitacja w dziedzinie: nauki o poznaniu i komunikacji społecznej. W swych bieżących badaniach koncentruje się na społeczno-kulturowych aspektach wiedzy oraz praktyki medycznej, psychiatrycznej, psychologicznej i doradczej, a także na procesach decyzyjnych i kształtowaniu się ludzkich postaw i zachowań. Autor ok. 65 publikacji naukowych. Twórca wraz z Zespołem ds Studentów Niepełnosprawnych projektu Przyjazny Uniwersytet I/II. Zdrowie psychiczne dla UMCS.

 

Autor książek: Filozofia ekstremalna. Wokół myśli krytycznej Michela Foucaulta (UMCS, Lublin 2002) oraz Szaleństwo i metoda: granice rozumienia w filozofii i psychiatrii (UMCS, Lublin 2010).

  • dr hab. Jolanta Kociuba

Psycholog, badaczka kultury, nauki o poznaniu i komunikacji spolecznej, biegły sądowy w zakresie psychologii. Habilitacja w dziedzinie: nauki o poznaniu i komunikacji społecznej na podstawie książki Idea Ja i koncepcja tożsamości. Zmiana znaczenia w nauce i kulturze. Adiunkt w Zakładzie Antropologii Kulturowej UMCS. Prowadzi badania nad problemem poznania społecznego, nad współczesną tożsamością kulturową i indywidualną oraz jej przemianami w warunkach zmiany społecznej. Podejmuje problematykę poznania emocjonalnego oraz normatywności kulturowej (norma kulturowa a norma moralna i norma prawna).

 

Autorka książek: Idea Ja i koncepcja tożsamości. Zmiana znaczenia w nauce i kulturze (2014, Lublin), Analityczne ujęcie danych jakościowych: badanie poczucia tożsamości aktorów (2013, Lublin), Tożsamość aktora (1996, Lublin).

  • mgr Renata Łukiewicz-Kostro

Jest absolwentką filologii angielskiej UMCS. Byłam stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej  w Nowym Jorku , USA oraz Thames Valley University w Londynie, Wielka Brytania. Posiada Cambridge Certificate of Proficiency in English, grade A. , uzyskany w West London Institute of Higher Education. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i University of Glasgow z dziedziny British Studies, a także studia podyplomowe na UMCS Ochrona własności intelektualnej. Brała udział w ponad 40 seminariach międzynarodowych w ramach projektów unijnych. Tłumaczka OSFP

  • dr Joanna Krzyżanowska-Zbucka

Ordynator Oddziału Zapobiegania Nawrotom Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Zajmuje się leczeniem zaburzeń psychotycznych, afektywnych i lękowych.
Przez kilka lat współpracowała z Fundacją „Rodzić po Ludzku”, w której zajmowała się leczeniem okołoporodowych zaburzeń psychicznych, nadal przyjmuje pacjentki z depresją w ciąży i poporodową. Konsultowała też psychiatrycznie w organizacjach zajmujących się osobami doświadczającymi przemocy domowej (Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia, Fundacja Dzieci Niczyje, Ośrodek „Dom” Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej).


Obecnie, poza pracą w szpitalu i w poradni, działa w zarządzie Fundacji eF Kropka zajmującej się zapobieganiem wykluczeniu społecznemu osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Jest także Przewodniczącą Rady Programowej I Kongresu Zdrowia Psychicznego, główną organizatorka cyklu konferencji Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej oraz należy do Rady Programowej OSF-P.

  • Jan Mela 

Urodził się 30 grudnia 1988r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem (15 000V) amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomaga osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

  • prof. dr hab. Jadwiga Mizińska 

Absolwentka polonistyki i pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym obroniła doktorat i habilitację. Wioeloletni Prezes Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Członek Polskiego Towarzystwa Etycznego. Inicjatorka i współredaktorka serii wydawniczej "Lubelskie Odczyty Filozoficzne". Członek Kolegium Redakcyjnego, a następnie redaktor naczelna czasopisma "Colloquia Communia". Uczestniczka seminarium "Filozofia Nauki" PAN. W swoim dorobku posiada ponad 200 artykułów, rozpraw naukowych i recenzji. Krąg zainteresowań: socjologia wiedzy, antropologia filozoficzna, filozofia kultury, etyka, filozofia literatury, filozofia pedagogiki. Należy do Rady Programowej OSF-P.

 

Wybrane książki naukowe: Świadomość czasu zwichniętego. Filozoficzne troski współczesności  (Wyd. UMCS, Lublin 1994), Uśmiech Hioba (UMCS, Lublin 1998), Imiona Losu (Wyd. UMCS, Lublin 1999); Herbert-Odyseusz (UMCS, Lublin 2001), Wina i wybaczenie (Marszałek, Toruń 2007); Filozofia pocieszenia (Instytut Wydawniczy "Maximum", Kraków 2008, seria Filozoficzno-Humanistyczna "Myśli ocalone", red. T. Sławek, t. I).

  • dr Mira Marcinów

Ukończyła filozofię oraz psychologię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktoryzowała się w Instytucie Psychologii UJ. Pracuje jako wykładowca akademicki na Wydziale Filozoficznym UJ oraz okazjonalnie na innych uczelniach. Odbyła staże badawcze m.in. w Oxfordzie, Londynie, Nowym Jorku, New Brunswick i Buenos Aires. Laureatka wielu nagród i stypendiów, w tym: Funduszu im. Adama Krzyżanowskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagrody im. Prof. Jerzego Perzanowskiego. Realizuje projekt badawczy poświęcony dziejom polskiej psychoanalizy w IFiS PAN. Zajmuje się historią i filozofią psychiatrii, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego dziedzictwa. Eksperymentatorka z pogranicza tańca i sztuki performance (działania w Galerii F.A.I.T., Bunkier Sztuki, Muzeum Narodowe w Krakowie). Opublikowała ponad dwadzieścia artykułów w językach: polskim, francuskim i angielskim. Laureatka Nagrody Premiera za rozprawę doktorską.

  • dr Marcin Moskalewicz

historyk i filozof nauki, aktualnie Marie Curie Fellow na Wydziale Filozofii Uniwerystetu w Oxfordzie oraz Fellow w Christ Church College. Wcześniej m.in. Fulbright Scholar w Texas A&M Health Science Center oraz EURIAS Fellow na ETH w Zurychu. Studiował na UAM w Poznaniu, Rijksuniversiteit Groningen w Holandii oraz University of California at Berkeley w USA. W latach 2009-2016 adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ważniejsze stypendia, granty i wyróżnienia naukowe: Marie Curie Research Fellowship (2005, 2007); Nagroda Premiera RP (2010); Stypendium FNP (2011); Nagroda Monografie FNP (2012); Grant Sonata NCN (2011-2013); Stypendium MNiSW (2015). Obecnie zajmuje się głównie zastosowaniem fenomenologii egzystencjalnej w obszarze opieki zdrowotnej, szczególnie w psychiatrii i psychoterapii. Członek zarządu Fundacji Res Publica, Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego oraz Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Historii Medycyny.

 

Wydał m. in. Totalitaryzm, Narracja, Tożsamość. Filozofia historii Hannah Arendt (Toruń 2013). kontakt: moskalewicz@gmail.com.

  • dr Marek Pokropski 

doktor filozofii, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół fenomenologii, filozofii umysłu i kognitywistyki (w szczególności koncepcja poznania ucieleśnionego).

https://uw.academia.edu/MarekPokropski

  • dr hab. Halina Rarot

prof. Politechniki Lubelskiej, filozof kultury, zwłaszcza kultury rosyjskiej i tłumacz tekstów filozoficznych współczesnych myślicieli krajów Europy Środkowej i Rosji. Od 2013 r. zatrudniona w Katedrze Metod i Technik Nauczania Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej. Tutaj wykłada psychologię i przedmioty humanistyczno-społeczne. Zajmuje się teraz zagadnieniami  kultury i edukacji wizualnej. Zorganizowała I Międzynarodową Konferencję poświęconą tym zagadnieniom  pod  tytułem ”Przestrzenie  kultury i edukacji wizualnej”(Kazimierz Dolny, 22 września 2014). Zorganizowała też dla całej Politechniki trzy edycje warsztatów z psychoedukacji i profilaktyki uzależnień (październik, listopad, grudzień 2014).

 

Publikacje książkowe: Filozofia moralna Michaiła Bachtina (Lublin 2002), Od nihilizmu do chrześcijaństwa. Historia i współczesność filozoficzno-religijnego przezwyciężania nihilizmu(Lublin 2011), Filozofia miasta Kijowa (Lublin 2014); Współredagowanie książek Tęsknota w kulturze (Lublin 2009), Visual Thinking - Visual Culture - Visual pedagogy (Lublin 2014). Organizacja konferencji naukowej: „Przestrzenie kultury i edukacji wizualnej” (wrzesień 2014 roku).

  • mgr Maria Reimann 

Antropolożka, badaczka, pisze doktorat na Uniwersytecie Amsterdamskim. W pracy naukowej interesuje się rodziną i tym, jak ludzie układają sobie bliskie relacje i jak o tym mówią. W przeszłości pracowała z dziećmi jako nauczycielka angielskiego i stażystka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji „Dzieci Niczyje”. Ma ośmioletniego syna.

  • mgr Justyna Rynkiewicz

Absolwentka psychologii oraz filozofii UMCS. Doktorantka  Instytutu Filozofii UMCS zajmuje się tematyką podmiotowości w filozofii egzystencjalnej i filozofii dialogu. Kotrener grupy wsparcia w Ośrodku Terapii Psychodynamicznej. Prowadzący Grupy socjoterapeutycznej w Towarzystwie Nowa Kuźnia w Lublinie.

  • dr n. med. hab. Jarosław Sak

Kierownik Zakładu Etyki i Filozofii Czł‚owieka, Uniwersytet Medyczny w Lublinie; doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, lekarz medycyny. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie (1994) oraz Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie (1999). Rozprawa doktorska: Problem stosowalności kategorii style myś›lenia do badania historii idei medycznych (UMCS, Wydział Filozofii i Socjologii, 1999); Specjalista chorób wewnętrznych; autor artykułów z zakresu filozofii medycyny, etyki medycznej i bioetyki. Prowadzi badania dotyczące kontekstów definiowania chorób, Polskiej Szkoł‚y Filozofii Medycyny, psychologicznych uwarunkowań„ postrzegania zdrowia i choroby oraz wkł‚adu lekarzy żydowskich do rozwoju polskiej myś›li filozoficzno-medycznej. Autor astheneologicznej koncepcji zdrowia i choroby. Czł‚onek-zał‚ożyciel Polskiego

 

  • mgr Paweł Seroka  

Pedagog, psychoterapeuta prowadzący prywatną praktykę w nurcie humanistycznym oraz specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia pracujący w ośrodku profilaktyki i terapii uzależnień w Gdyni. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz 4-letniej szkoły psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej INTRA. Specjalizuje się w pracy psychoterapeutycznej z rodzinami osób uzależnionych oraz osobami wchodzącymi w dorosłość. Aktualnie student drugiego roku studiów doktoranckich z Pedagogiki i Nauk o Polityce Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu gdańskiego. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień tożsamości osób z syndromem DDA, edukacyjnych aspektów psychoterapii oraz psychologizacji życia społecznego.Bioetycznego.

  • mgr Bartosz Samitowski 

Certyfikowany analityk jungowski, psychoterapeuta, antropolog kulturowy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Członek indywidualny Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej, wiceprzewodniczący Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej.

  • mgr Paweł Seroka

Pedagog, psychoterapeuta prowadzący prywatną praktykę w nurcie humanistycznym oraz specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia pracujący w ośrodku profilaktyki i terapii uzależnień w Gdyni. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz 4-letniej szkoły psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej INTRA. Specjalizuje się w pracy psychoterapeutycznej z rodzinami osób uzależnionych oraz osobami wchodzącymi w dorosłość. Aktualnie student drugiego roku studiów doktoranckich z Pedagogiki i Nauk o Polityce Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu gdańskiego. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień tożsamości osób z syndromem DDA, edukacyjnych aspektów psychoterapii oraz psychologizacji życia społecznego.

  • mgr Katarzyna Skalska

pedagog, doradca zawodowy i coache, trenerka w problematyce związanej z niepełnosprawnością. Doktorantka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Koordynatorka Zespołu ds. Studentów Niepełnosprawnych realizująca w praktyce wyzwania edukacji włączającej na poziomie szkoły wyższej. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół autonomii osób z niepełnosprawnością i edukacji. Członek Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Współtwórczyni projektu „Przyjazny Uniwersytet” oraz zaangażowana w organizację konferencji „Otwartych Seminariów Filozoficzno-Psychiatrycznych”.

  • dr Piotr Szczukiewicz

Doktor psychologii, zajmuje się poradnictwem psychologicznym oraz terapią rodzin i małżeństw w Specjalistycznej Poradni Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego w Lublinie, prowadzi praktykę prywatną w ramach Ośrodka „Inigo”, jest wykładowcą z zakresu psychologii uzależnień, pomocy psychologicznej i psychoterapii w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie oraz w Szkole Psychoterapii Uzależnień CEDR. Interesuje się zastosowaniem psychologii egzystencjalnej i logoterapii w pomaganiu osobom uzależnionym i współuzależnionym. Jest autorem książek "Rozwój psychospołeczny i tożsamość" oraz "O pomaganiu i psychoterapeutach".

  • dr Bogna Szymkiewicz

Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję terapeutyczną i trenerską wydaną przez Research Society of Process Oriented Psychology w Zurychu oraz certyfikat superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczy psychologii zorientowanej na proces w ramach Studium Psychoterapii i Psychologii Procesu, a także prowadzi warsztaty szkoleniowe i rozwojowe (również we Włoszech, USA, Austrii, Niemczech i Izraelu).

 

Jest autorką i współredaktorką książek: Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy” (Eneteia, 2016),  Psychologia procesu. Teoria i praktyka (red., 2013),

Deeper into the Soul. Beyond Dementia and Alzheimer`s toward Forgetfulness Care (2008),

Zranione stany świadomości. O bólu, złości i nieświadomym używaniu siły w relacjach (2006),

Po drugiej stronie kłopotów. Psychologia procesu w teorii i praktyce (2003).

  • mgr Jakub Tercz

Absolwent studiów doktoranckich w Zakładzie Historii Filozofii Współczesnej IF UW, gdzie pod kierownictwem dr hab. Michała Herera ukończył rozprawę doktorską pt. Gilles`a Deleuze`a filozofia różnicy. Na Uniwersytecie Otwartym UW prowadził kursy na temat związków psychiatrii z filozofią. Pomysłodawca i organizator Otwartych Seminarium FIlozoficzno-Psychiatrycznych. Laureat Nagrody Rektora UG za rok 2009/10. Uczestnik licznych konferencji filozoficznych krajowych i zagranicznych. Publikował m.in. w "Kronosie", "Postępach psychiatrii i neurologii" i „Praktyce Teoretycznej".

  • dr Anna Witeska-Młynarczyk 

Jest antropologiem społecznym, adiunktem w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gościnnie z trzyletnim grantem Fuga przyznanym przez Narodowe Centrum Nauki czerpię z doświadczenia i wiedzy Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Badań nad Dzieciństwem na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej studiowałam specyfikę polskiej pamięci okresu komunizmu w ramach studiów doktoranckich na University College London, na wydziale Antropologii. Wyszła z tego monografia/etnografia Evoking Polish Memory: State, Self and the Communist Past in Transition. Studiowałam też interdyscyplinarnie, choć zawsze wokół antropologii, na Sabanci University w Istambule oraz na Central European University w Budapeszcie. Obecnie najmocniej interesuję się antropologią medyczną, a w szczególności psychiatrią dzieci i młodzieży oraz praktyką uważności (mindfulness).

  • Dr Adam Workowski

pracuje na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. (adam.workowski@upjp2.edu.pl)

Prowadził wykłady monograficzne z filozoficznej psychopatologii. Pracuje nad książką o „zagubieniu samego siebie” w działaniu, emocjach i samopoznaniu. Inspiracją filozoficzną są dla niego stoicy, Sartre, Kierkegaard oraz filozofowie analityczni. Ostatnio pisał o samopoznaniu, paradoksach zaufania, gniewie moralnym i o mistyce w fenomenologii.

Trzy koncepcje relacji - Jacek Migasiński
00:00 / 00:00
Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne_partner

Skontaktuj się z nami przez email

filozofiaipsychiatria@gmail.com

warsztatyosfp@gmail.com

albo użyj komunikatora:

Partnerzy specjalni OSF-P:

bottom of page